Волинський коледж Національного університету харчових технологій

Засідання краєзнавчого гуртка ВоК НУХТ

У Музеї жертв тоталітарних режимів Волинського коледжу НУХТ відбулося засідання краєзнавчого гуртка на тему «УПА. Історія нескорених».

Студенти звітували про роботу за 2015 – 2016 навчальний рік та презентували свої доробки – зібрані матеріали про волинян, що були членами Української повстанської армії, які пройшли крізь більшовицькі табори, зазнали знущань та катувань, але залишилися вірними синами та дочками України і сьогодні продовжують нести слово правди до молоді. Ось імена цих гідних слави волинян: Антон Костюк, Віра Шевчук, Анатолій Нестей, Анастасія Требовська, Євгенія Лісова.

Керівник гуртка, завідувач Музею жертв тоталітарних режимів Ніна Патрай розповіла про сталінську репресивну машину, що нещадно нищила український народ: «За часів радянської окупації в’язнів і репресованих в Україні загинуло більше, ніж у Другій світовій війні. З особливою жорстокістю більшовики поводилися з населенням Західної України. Нищення українців більшовики продовжили після відступу німців 1944 року, але тепер вони зустрілись із героїчним опором Української повстанської армії».

На жаль, нелегкі випробування для нас, українців, ще не закінчилися й зараз. Але неймовірно розраджує усвідомлене зацікавлення молоді історією рідного краю. Тішить їхнє бажання вклонитися тим, хто захищав тоді і боронить тепер незалежну Україну. Бо ми є нація нескорених і непереможних.

Волинський коледж НУХТ