Волинський коледж Національного університету харчових технологій

За крок до зовнішнього незалежного оцінювання

16 травня студенти другого курсу Волинського коледжу НУХТ відвідали майстер-клас «Власне висловлення у форматі ЗНО», який провела викладач української мови та літератури, екзаменатор ЗНО Катерина Ігорівна Чуй.

Структура тесту ЗНО з української мови та літератури включає три умовні змістові блоки: 1) тести з української мови; 2) тести з української літератури; 3) власне висловлення. Саме останній викликає найбільше труднощів, пов’язаних, зазвичай, із подоланням суто психологічного бар’єру. Часто від студентів доводиться чути думку про те, що творче завдання потребує здібностей, обдарування, ледь не письменницького хисту. Але насправді власне висловлення цілком під силу написати кожному, хто поставить це собі за мету. Відомий давньоримський філософ Сенека писав: «Зроби перший крок, і ти зрозумієш, що не все так страшно».

Із майстер-класу студенти дізналися корисні «лайфхаки», які відразу ж застосували на практиці під час написання творчого завдання у форматі ЗНО. Також їм було запропоновано використовувати «шаблон» для написання власного висловлення, який суттєво полегшує процес викладу думки та вдосконалює логіко-змістові навички організації процесу письма.

Щоб уникати помилок, треба набиратися досвіду, щоб набиратися досвіду, треба робити помилки. Однак краще вчитися на чужих помилках. Заключною частиною майстер-класу став аналіз творчих робіт, під час якого студенти змогли відчути себе на місці екзаменаторів ЗНО й перевірити твори відповідно до запропонованих критеріїв. Такий метод роботи допоміг підсумувати й поглибити здобуті студентами знання.

Чуй К.І.

Волинський коледж НУХТ