Викладачі коледжу відвідали місце, де народжувалась «Лісова пісня»

,

Напередодні свята Дня працівників освіти та за сприяння первинної профспілкової організації працівників Волинського коледжу НУХТ, викладачами коледжу була здійснена екскурсія до Музею-садиби Лесі Українки в с. Колодяжному.

Метою подорожі було пізнання рідного краю та прагнення відчути тутешній колорит, зрозуміти почуття, які народжувалися в душі талановитої дівчини. Саме в Колодяжному — невеликому волинському селі проживала родина Косачів, зокрема Леся Українка та її матір Олена Пчілка. Сюди часом приїжджали погостювати багато видатних письменників.

В воєнні часи садиба була зруйнована, опісля відреставрована і у 1949 році відкрито музей-садибу ім. Лесі Українки.

Провідним науковим співробітником музею, була проведена захоплююча та цікава екскурсія викладачам коледжу. Окрім основної виставки, викладачі оглянули сірий будинок Косачів та білу Лесину хату.

Експозиція музею складається з таких розділів: «Волинськими стежками Лесі Українки», «Колодяжне – колиска Лесиного таланту», «Крізь все життя – до “Лісової пісні”». Тут представлено меморіальні речі Лесі Українки та її родини, прижиттєві видання творів поетеси та її матері Олени Пчілки, фотографії, речі побуту та етнографії Волині, відтворені фрагменти робочою кабінету і сільської хати.

У музеї представлено більше чотирьох тисяч експонатів: збережені предмети побуту Косачів, листи, фотографії, видані за життя твори Лесі Українки та Олени Пчілки, культурні та етнографічні експозиції регіону кінця ХІХ – початку ХХ століть. Відтворені інтер`єри робочого кабінету письменниці та інших приміщень.

На території садиби ростуть каштани і фруктові дерева, затишні алеї засаджені квітами – таке відчуття, що господарі продовжують жити тут і ось-ось приєднаються до гостей.

Відвідування таких місць нагадує подорож у часі – історія стає реальністю, Велика Леся – сучасницею. Втім, такою вона буде завжди – рідною, близькою, зрозумілою, як дух нації, як душа України.