Волинський коледж Національного університету харчових технологій

Відзначення Дня української писемності та мови

1_cr9 листопада в актовій залі коледжу відбулася літературно-музична композиція «Мова у серці народу», присвячена Дню української писемності та мови. Це свято було встановлено указом Президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Під час літературно-музичного заходу студенти та учні пригадали  історію літописання, яке почалося в Україні  відразу після прийняття християнства. Кожен народ ішов до створення писемності своїм шляхом, а наша мова, зародившись у давні часи витерпіла страшне лихоліття, переживши утиски загарбників наших  земель. Перегорівши як криця, мова дійшла до нас чистою, мужньою, багатою.

Володіння мовою – це показник культури людини. Недаремно кажуть: «Заговори, щоб я тебе побачив». Немає жодного українця в світі, який не чарувався б мелодійністю, душевністю нашої мови. І, звичайно, під час заходу звучали чарівні поезії про мову у виконанні Гаврилюк Тетяни, Люшко Катерини, Вишневської Олександри. Окрасою свята було задушевне виконання пісень про рідну мову, Україну, які не залишили байдужим жодного із присутніх в залі. Молодь вважає справою честі захищати українську мову, адже досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

Традиційно 9 листопада шанувальники рідної мови пишуть Всеукраїнський диктант національної єдності. Викладачі, студенти, учні відділення загальноосвітньої підготовки виявили бажання написати цей диктант і з нетерпінням чекають появи тексту на сайті, щоб перевірити свої результати.

Волинський коледж НУХТ