Волинський коледж Національного університету харчових технологій

Вечір-портрет «Поле чести Євгена Сверстюка»

Уже четвертий рік українці згадують та віддають шану видатному письменнику, літературознавцю, громадському діячу, філософу, правозахиснику, лауреату Шевченківської премії Євгену Сверстюку. Студенти І курсу, 39 групи, Волинського коледжу НУХТ теж не залишились осторонь цієї події. Разом з викладачем історії, кандидатом історичних наук Сірук Н.М. 12 грудня 2018 р. були запрошені на вечір-портрет «Поле чести Євгена Сверстюка» у Волинську обласну бібліотеку для юнацтва. Цей захід був приурочений до 90-річчя від дня народження нашого славного земляка, поета-шістдесятника Є.О. Сверстюка.

Молодь дізналися про його нелегку долю, життя покладене на вівтар України, значення його творчості для народу, якому він належить. Незважаючи на перипетії долі, він все своє життя був відданий Україні, її народу, та Волині. Для Сверстюка – рідний це край, який не забувається ніколи, навіть у найважчих випробуваннях, – це Волинь. Вона приходить у снах і роздумах, сповнюючи серце солодкою ностальгією.

Студенти коледжу ознайомились з доробком Євгена Сверстюка, який жив так, ніби для нього жодних негараздів не було. Виходили книжки: «Блудні сини України», «Правда полинова», «На полі чести», «Писані синім крилом», «У сяйві слова», «На хвилях «Свободи», «Не мир, а меч», «На святі надій», відбувалися презентації, зустрічі з читачами. Він писав: «Мені добре, коли навколо добрі люди». 01 грудня 2014 року він відійшов у вічність.

Захід супроводжували кадри з фільмів, його інтерв’ю, відеоряд з особистого архіву поета-шістдесятника. Також звучали пісні у виконанні Ольги Богомолець на слова нашого славного земляка.

Волинський коледж НУХТ