Волинський коледж Національного університету харчових технологій

Урочистості з нагоди Дня Незалежності Польщі

PB070034У місті Луцьку відбувся святковий концерт з нагоди національного свята Польщі, організований Генеральним консулом Республіки Польща у Луцьку пані Беатою Бживчи. До святкування Дня Незалежності Польщі долучилися і студенти групи № 39 відділення харчових технологій, які розділили радість наших сусідів.

Святковий концерт вразив своєю інтелігентністю, витонченістю та шляхетністю. Звучали музичні та літературні твори відомих класиків у виконанні працівників консульства Республіки Польща у Луцьку, артистів Волинської обласної філармонії та академічного камерного оркестру «Кантабіле».

Під час заходу на сцену було внесено символ Незалежності Польщі – вогонь. Історія цього вогню дуже цікава. Так, 11 листопада – День Незалежності Польщі, який пов’язують із завершенням Першої світової війни. Цього дня мешканці Варшави люблять прогулятися до вогню, що запалюють на честь свята. Цікаво, що везуть цей вогонь з Волині, із села Костюхнівка. У цьому невеликому селі під Маневичами під час війни героїчно оборонялися польські легіонери у складі австро-угорської армії. Багато легіонерів загинуло на волинській землі. Останні 18 років щоліта працюють польські харцери (пластуни), які реконструюють могили і поховання того періоду. У селі Костюхнівка діє Центр польсько-українського діалогу. Щороку 5 листопада харцери везуть вогонь з Волині у Варшаву.

12 листопада о 15 годині У Волинському технікумі НУХТ відбудеться вечір-зустріч «За Нашу і Вашу Волю», на якому буде можливість більш детально пізнати історію здобуття Незалежності Польщі. “Цей вечір буде гарним продовженням низки заходів, спрямованих, зокрема, на підтримку освітніх і культурних українсько-польських відносин, – розповідає викладач польської мови Анна Каращук. – Тож, запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у святкуванні з нагоди національного свята Польщі”.

Волинський коледж НУХТ