Урочисте відкриття IV Міжнародного шахового фестивалю

18 лютого у Волинському коледжі НУХТ відбулося урочисте відкриття IV Міжнародного шахового фестивалю, присвяченого пам’яті Небесної Сотні. Головним спонсором та організатором фестивалю виступає фірма «Цунамі» та Волинська шахова федерація, президентом якої є Володимир Вдовенко. Підтримали цю ініціативу та долучилися почесні гості та члени організаційного комітету: заслужений працівник освіти України, директор Волинського коледжу НУХТ Ігор Корчук, громадський діяч, журналіст Василь Ворон, керівник Міжнародного проекту культурно-професійного обміну Володимир Павлік, гросмейстер Волинської шахової федерації Орест Грицак.

Взяти участь у фестивалі прибули гості-спортсмени з Польщі, Чехії, Угорщини, Молдови, Білорусі та шахісти з усіх областей України. Серед них багато титулованих майстрів: 8 гросмейстерів, 17 міжнародних майстрів, 5 майстрів ФІДЕ і 3 жінки майстри ФІДЕ.

Відкрив захід президент Волинської шахової федерації Володимир Вдовенко, який подякував усім, хто береже пам’ять про Героїв Небесної Сотні.

Потому директор Волинського коледжу НУХТ Ігор Корчук привітав гостей шахового фестивалю у самому серці древнього Луцька – у Старому місті, старовинній будівлі коледжу. У своєму виступі керівник коледжу зазначив, що навчальний заклад має відому історію, що пов’язана з грою у шахи. Адже більш як 400 років тому тут вирувало шахове життя. Як зазначають історики, шаховій грі у тогочасному колегіумі надавали особливе значення, популяризували серед населення. У Луцькому колегіумі студенти та професура постійно удосконалювали шахове мистецтво. Навіть була театралізована зала, де одягнені у костюми шахових фігур студенти показували вистави.

Про роль традицій говорив і громадський діяч, журналіст Василь Ворон. «Культура – це не дім, який можна побудувати, а дерево, яке потрібно ростити. І чим глибше коріння традицій, тим пишніше буде дерево, – підкреслив він. – Заснування нових та відродження забутих традицій є однією з основних засад нашої гуманітарної політики. Ми маємо розкішний спектр цікавих і різноманітних фестивалів. І однією з таких цікавинок в останні роки є шаховий фестиваль. Ця найновіша традиція говорить про те, що все нове і все цінне може народитися тільки в результаті самоорганізації».

Також Василь Ворон зауважив, що цей фестиваль дуже пасує пам’ятці архітектури національного значення, якою є будівля Волинського коледжу НУХТ.

Шаховий фестиваль власне теж має свої традиції. Справжньою родзинкою урочистостей стала гра на скрипці. Цього року грати мелодію, під час якої відбулося покладання квітів до стели загиблих воїнів АТО, мала честь студентка Волинського державного училища культури і мистецтв імені І.Ф. Стравінського Вікторія Міндер. Скрипалька чуттєво зіграла знамениту мелодію, емоційно передавши слухачам біль душі від втрат, які українці зазнали впродовж останніх років.