Волинський коледж Національного університету харчових технологій

Україна – понад усе

pa120010_crНапередодні Покрови Божої Матері у бібліотеці коледжу представлено розкриту тематичну виставку «Собою закрили Україну». Цього ж дня відбулася виховна година, приурочена Дню захисника України.

Мета виховного заходу – прищеплювати інтерес до героїчного минулого держави і сьогодення, виховувати патріотизм, розповідають організатори заходу – заступник директора з навчально-виховної роботи Оксана Межова та викладач історії Ніна Патрай.

Для козаків свято Покрови Пресвятої Богородиці було найбільшим святом. Адже саме на Третю Пречисту відбувалися вибори нового отамана. Наші лицарі вірили, що Свята Покрова охороняє їх. Упродовж століть це свято набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву  – Козацька Покрова. А 1942 року в цей день офіційно утворено Українську повстанську армію. З 14 жовтня 2014 року  на державному рівні відзначають День захисника України. За кожною з цих дат проглядаються героїчні сторінки визвольної боротьби нашого народу за незалежність. Всі ці історичні моменти і було обговорено під час проведення виховної години. Студенти говорили про звичаї українського народу, висловлювали свою віру в славне майбутнє козацьких нащадків та промовляли слова подяки сучасним українським героям, які захищають незалежність України.

Закінчили захід такими словами: «Бережемо і примножимо славу наших мужніх героїв! Нехай і для нас, теперішніх захисників України, будуть священними слова українських  повстанців: «Батьківщині будь вірним до загину, нам Україна –  понад усе»».

 

Волинський коледж НУХТ