Волинський коледж Національного університету харчових технологій

Участь у вечорі–реквіємі «Тема голодомору в творчості письменника Андрія Бондарчука»

27 листопада студенти груп КІ-11, КІ-12, ХТ-22, К-21 разом  з викладачами коледжу Тарасенком В.М., Пугач Т.В., Табун Н.Ф., Грабінською А.О.  мали нагоду спілкуватися з літератором, публіцистом, членом Національної спілки письменників України, народним депутатом України першого демократичного скликання, Андрієм Івановичем Бондарчуком та іншими свідками третього повоєнного голодомору 1946 –1947 років. Зустріч відбулась у Волинській державній обласній універсальній бібліотеці ім. Олени Пчілки.

На початку заходу присутні вшанували пам’ять померлих від голодоморів хвилиною мовчання.

А.І. Бондарчук у своєму виступі, як і у своїх книгах,  розповів правду про причини і суть голодоморів 1932 – 1933 та 1946 – 1947 років.

Олеся Григорівна Ковальчук, заслужена вчителька України, розповіла подробиці повоєнного життя та горя, якого зазнала Україна під час голодомору. Ціхоцька Юлія виконала вірш О. Ковальчук зі збірки «Барвінок у снігу».

Василь Володимирович Федчук, заслужений журналіст України, повоєнне дитинство якого пройшло в селі Доросині Рожищенського району, поділився спогадами про голодні роки свого життя і зазначив, що  не випадково участь у вечорі приймають студенти коледжу, в якому печуть смачний хліб.

Два зошити болючих спогадів батька Федора Романовича Шульги представив присутній на вечорі Дмитро Федорович Шульга, лікар за фахом.

У листопаді 2016 року в Луцьку було відкрито пам’ятник християнському милосердю волинян під час лихоліття 1946 – 1947 років. Ірина Євгенівна Дацюк, скульптор цього унікального пам’ятника, кількома штрихами окреслила історію створення монумента.

Про страшні роки голодомору та про період колективізації розповіли також редактор книги «Голод 1946 – 1947 рр. в Україні. Колективна пам’ять.» Ніна Петрівна Горик та поетеса Сіма Дмитрівна Кордунова. Шпанчук Наталія прочитала поезію С.Кордунової «Йшов повоєнний 46-й».

Своїми думками поділились також присутні на зустрічі слухачі.

Завідувачка бібліотекою Людмила Антонівна Стасюк оголосила про старт акції збору коштів на спорудження пам’ятника жертвам голодомору на Донеччині. Партнером акції виступає Волинська ДОУНБ імені Олени Пчілки.

Тарасенко В.М.

Волинський коледж НУХТ