Волинський коледж Національного університету харчових технологій

«Цілюща, як пісенне джерело; могутня, як коріння родоводу, мова моя – це Сила і Тепло! І їй не буде в світі переводу!»

8 листопада 2019р. відбувся літературно-мистецький вечір «Цілюща, як пісенне джерело; могутня, як коріння родоводу, мова моя – це Сила і Тепло! І їй не буде в світі переводу!», присвячений Дню української писемності та мови. Це державне свято щороку відзначають в Україні 9 листопада з 1997 року. Дата припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора Літописця.

Традиційним стало відзначення цього свята в нашому коледжі.  Студенти-першокурсники груп ІПЗ-11, ІПЗ-12, ФБСС – 11 підготували усний журнал, ознайомили присутніх з історією розвитку української літературної мови, із засадами державної мовної політики, збагатили знання про українських письменників минулих часів.

У святковій залі зібралися учні, студенти, викладачі – щирі українці, котрим небайдужа доля рідного слова, бо найбільший скарб будь-якого народу це його мова. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

Слова про багатство, величність і можливості рідної мови лунали з вуст студентів чудовими поезіями, піснями.

Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

Бурило Л.О., Місковець Т.О.

Волинський коледж НУХТ