Волинський коледж Національного університету харчових технологій

Студенти коледжу відвідали інформаційно-виховний захід «Конституційні права, свободи і обов’язки людини і громадянина»

Виховання підростаючого покоління буде неповноцінним без гармонійного поєднання прав та обов’язків. Воно покликане підготувати молодь до життєдіяльності, у якій знання поєднуються з позицією громадянського обов’язку, а особистісні інтереси – із суспільними.

Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та центр національно-патріотичного виховання молоді запросили студентів Волинського коледжу НУХТ відвідати інформаційно-виховний захід «Конституційні права, свободи і обов’язки людини і громадянина». Головний спеціаліст відділу правопросвітництва та надання правової допомоги Зоряна Олександрівна Світлицька детально поінформувала про основні види прав і свобод: громадянські, політичні, економічні, соціальні, культурні. Для кращого сприйняття матеріалу було використано покрокове ознайомлення із статтями розділу ІІ Конституції України щодо прав, свобод та обов’язків людини і громадянина; наведені життєві приклади про дотримання чи порушення прав людини; розглядалися шляхи використання отриманих знань при вирішенні реальних ситуацій тощо.

Доступно і цікаво викладений матеріал про особливості кримінальної та адміністративної відповідальності неповнолітніх, підняті актуальні питання булінгу, кібертерору, порушення авторських прав, соціальної незахищеності підлітків та багато іншого. Для кращого запам’ятовування наведена ціла низка прикладів, що проводять паралелі між обов’язками і правами.

Сучасна молодь багато знає про права та обов’язки, але цього недостатньо: потрібно повсякчас дотримуватись і захищати їх, не порушуючи прав і законних інтересів інших.

Гут С.С.

Волинський коледж НУХТ