Волинський коледж Національного університету харчових технологій

Відділення загальноосвітньої підготовки

 

Загальна характеристикаЗдобутки студентівПозаурочні заходи
Бурило Людмила Олексіївназавідувач відділення загальноосвітньої підготовки, викладач-методист, викладач вищої категорії

Бурило Людмила Олексіївна
завідувач відділення загальноосвітньої підготовки,
викладач-методист, викладач вищої категорії

Відділення загальноосвітньої підготовки створено у 2007 році з метою акумуляції процесу підготовки фахівців, що вступають на основі базової загальної середньої освіти з одночасним наданням їм повної загальної середньої освіти.

Навчальний процес на відділенні забезпечує висококваліфікований педагогічний колектив, який головним у своїй професійній діяльності вбачає вміння розкрити здібності та талант кожного студента і учня.

Усвідомлюючи те, що сучасна молода людина, незалежно від обраної професії, об’єктивно змушена бути інформованою, критичною і творчо мислячою, мобільною, мотивованою до самонавчання і саморозвитку – викладачі відділення загальноосвітньої підготовки спрямовують педагогічну діяльність на розвиток конкретних цінностей та життєво необхідних знань і умінь студентів.

Упроваджуючи комплексний підхід до формування змісту та організації навчального процесу, викладачі наполегливо працюють над удосконаленням своєї педагогічної майстерності шляхом вивчення кращого педагогічного досвіду, впровадження нових освітніх технологій. Своєчасному опануванню і залученню до навчального процесу новітніх методик сприяє участь педагогів у роботі методоб’єднань. Викладачі відділення систематично підвищують кваліфікацію, беруть участь у науково-педагогічних конференціях.

Загальноосвітню підготовку надають 29 педагогів: 4 викладачі-методисти, 11 викладачів вищої категорії, 2 старших викладачі.

На відділенні проводять традиційні тижні окремих дисциплін: української мови та літератури, математики, біології, хімії, фізики, іноземних мов тощо. Під час предметних тижнів викладачі проводять показові відкриті заняття, виховні заходи, тематичні конференції, олімпіади, конкурси, зустрічі з цікавими людьми.

Підготовка фахівця вищого навчального закладу передбачає не лише формування його теоретичних знань і практичних навичок, а й становлення як громадянина своєї держави, формування національної свідомості, пошани до традицій та надбань вітчизняної культури.

Завдяки клопіткій праці педагогів першокурсники успішно вчаться  і весело відпочивають. Адже ніщо так не зближує, як гуртом проведене дозвілля, колективні поїздки, екскурсії, тематичні вечори. На відділенні загальноосвітньої підготовки вчорашні вступники стають справжніми студентами та приєднуються до дружнього колективу коледжу.

E-mail: zop.vocnuft@gmail.com

15 березня 2017 року відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з математики серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. Студент І курсу групи № 1 Владислав Киричук виборов почесне друге місце.

 

Щорічно у коледжі проводяться Міжнародний конкурс знавців української мови учнівської і студентської молоді імені Петра Яцика та мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка, предметні олімпіади, студентські конференції.

Неодноразово наші студенти ставали переможцями обласних конкурсів, олімпіад.

Студентка 4 групи Тетяна Моніч здобула 4 місце на ІV етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з української мови серед студентів І-ІІ рівнів акредитації. Олімпіада відбувалася на базі Вінницького технологічного коледжу, де найкращі знавці української мови серед студентів різних навчальних закладів України завзято боролись за перемогу. Тож боротьба була сильною і наполегливою. Але студентка ВоК НУХТ завдяки хорошій підготовці досвідченого викладача української мови і літератури Л. О. Бурило змогла проявити високі знання цього предмету і виборола достойне 4 місце.

1-3 квітня 2015 року на базі Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С.Макаренка відбувся ІІІ (заключний) етап V Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, у якому брала участь студентка групи №20 спеціальності «Фінанси і кредит» Іванна Кислюк.

Cтудентка 15 групи Валентина Сулік зайняла ІІІ місце у ІІ етапі шостої Всеукраїнської олімпіади з математики.

Олімпіада проходила 2 квітня на базі ВК НЗ «Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А. Ю. Кримського.

Студентка групи № 36 спеціальності «Фінанси і кредит» Наталія Міндер виборола призове ІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з математики, який відбувся на базі професійно-технічного училища Луцького національного технічного університету.

Студент групи №15 Богдан Лукашук брав участь у VII Міжнародній науковій конференції «Молодь як стратегічний потенціал розбудови національної економіки», яка відбулась на базі Коледжу технологій, бізнесу і права СНУ ім. Лесі Українки, де виборов 1 місце з історії «Місце України серед інших країн у період світової глобалізації».

Студенти Волинського коледжу також відзначилися і у ІІІ (обласному) етапі ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнівської та студентської молоді, виборовши почесне ІІІ місце. Славу коледжу примножили студентка Дубинюк Вероніка (група № 39) та учениці Наталя Яричин (група № 8), Дарина Басиста (група № 12). Переможці готувалися до конкурсу під керівництвом викладачів-філологів Олени Матвійчук та Тетяни Степанюк.

 

Учениця групи №8 Наталії Яричин (викладач Вікторія Ступінь) виборола перше місце в обласному етапі VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. Студентка групи № 46 Юлія Романюк (викладач Олена Матвійчук)  здобула друге місце у Конкурсі.

Студентка групи № 39 відділення харчових технологій Тетяна Хомюк здобула перше місце у другому (обласному) етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови
серед студентів вищих навчальних закладів.

Традиційно в День української писемності і мови учні та студенти коледжу пишуть Всеукраїнський диктант національної єдності.

 

Відзначення Дня працівників харчової промисловості

2015 року відділення загальноосвітніх дисциплін настільки грандіозно представило обряди та звичаї Полісся, що русалки, козаки, колоритні україночки та різдвяні колядники, які наче з легенд та міфів прийшли до нас, ще довго усім ввижалися. І не дивно, що саме першокурсники за оригінальність та художнє оформлення обрядових страв, найкраще відтворення фольклору отримали чи не найбільше сертифікатів та грамот.

«Якщо козак їсть – то й силу має», – стверджують студенти загальноосвітнього відділення, представивши у 2016 році на День працівників харчової промисловості застілля по-козацьки, яке побачивши, відразу згадуєш «Енеїду» Котляревського: «Тут бачимо куліш і кашу, локшину, потапці і книші, індик з підливою, лемішку, зубці, путрю, з салом галушки, квашу, січену капусту, рябка, тетерю, саламаху, хліб, бублики, сластьони, коржики, стовпці, медок-шулик, сирівець й цілющі узвари…»

 

Співпраця з Волинською державною обласною універсальною науковою бібліотеки імені Олени Пчілки

Приємно констатувати факт багаторічної плідної співпраці відділення загальноосвітніх дисциплін Волинського коледжу НУХТ та Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки. Завдяки такому співробітництву був підготовлений та проведений не один чудовий та змістовний захід.

Літературне он-лайн спілкування «Сонети закоханого серця. Лірика Івана Франка» відбувалося між студентами коледжу, працівниками Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки та працівниками Волноваської центральної районної бібліотеки, учнями школи міста Волновахи.
На заході звучала поезія, яку читала молодь навчальних закладів та працівники бібліотечних установ. З обох сторін України: і з Волині, і з Донеччини лунала світла любовна лірика великого Каменяра, бриніли пісні на його слова.

 

День української писемності та мови

 

Літературні тижні

 

У музеї Волинської ікони

 

Обласний етап конкурсу імені Петра Яцика

 

День працівника харчової промисловості

 

День туризму

Волинський коледж НУХТ