Волинський коледж Національного університету харчових технологій

Відділення економіки і підприємництва

Загальна характеристикаСпеціальності та професіїЗдобутки студентівПозаурочні заходиНаші випускники

Відділення економіки і підприємництва бере початок з 1999 року, коли було розпочато підготовку молодших спеціалістів зі спеціальності «Комерційна діяльність». Головною метою відділення є підготовка фахівців у галузі економіки та підприємництва освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» та «кваліфікований робітник».

Навчальний процес на відділенні спрямований на ефективну індивідуальну підготовку висококваліфікованого фахівця, здатного вирішувати сучасні виробничі завдання з економіки, менеджменту, бухгалтерського обліку, фінансів та банківської справи.

E-mail: econ.vocnuft@gmail.com

Підготовка студентів і учнів на відділенні проводиться за наступними професіями і спеціальностями:

Спеціальність: 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
kd

Кваліфікація: молодший спеціаліст з комерційної діяльності.

Термін навчання:

 • на основі БЗСО – 2 роки і 10 міс;
 • на основі ПЗСО – 1 рік і 10 міс.

Молодший спеціаліст з комерційної діяльності спроможний виконувати професійні роботи й обіймати посади, відповідно до основних видів діяльності:

 • агент комерційний;
 • агент торговельний;
 • представник торговельний;
 • комівояжер;
 • мерчандайзер;
 • інспектор з організації інкасації та перевезення цінностей.
Спеціальність: 072 Фінанси, банківська справа та страхування
econom_fik

Кваліфікація: молодший спеціаліст з фінансів і кредиту.

Термін навчання:

 • на основі БЗСО – 2 роки і 10 міс;
 • на основі ПЗСО – 1 рік і 10 міс.

Молодший спеціаліст підготовлений для професійної діяльності за фахом “Фінанси, банківська справа та страхування” може працювати у:

 • фінансових управліннях;
 • державних податкових інспекціях;
 • контроль-ревізійній службі;
 • відділах місцевих державних адміністрацій;
 • бюджетних установах і організаціях;
 • на підприємствах і в організаціях різних форм власності на первинних засадах бухгалтера;
 • бухгалтера-ревізора, касира;
 • державного податкового інспектора;
 • експертом кредитних відділів комерційних банків.
Спеціальність: 071 Облік і оподаткування
econom_bo

Кваліфікація: молодший спеціаліст з бухгалтерського обліку.

Термін навчання:

 • на основі БЗСО – 2 роки і 10 міс;
 • на основі ПЗСО – 1 рік і 10 міс.

Молодший спеціаліст за напрямом підготовки “Облік і оподаткування” може працювати:

 • бухгалтером в організаціях, підприємствах та установах різних галузей діяльності всіх форм власності на первинних посадах бухгалтера;
 • бухгалтером-ревізором.

Після закінчення коледжу та набувши відповідний стаж роботи за фахом, випускники спеціальності “Облік і оподаткування” мають можливість займатись аудиторською діяльністю. Одержавши в установленому порядку сертифікат аудитора, вони можуть працювати аудиторами незалежних аудиторських фірм (українських і закордонних, наприклад таких, як Price Water House) та створювати власні аудиторські фірми.

Професія: «Касир (у банку)»
econom_kasyr

Освітньо-кваліфікаційний рівень: кваліфікований робітник

Термін навчання:

 • на основі ПЗСО – 10 міс

Сфера професійного використання випускника:

Грошове посередництво фінансових установ та організацій (крім комерційних та центральних банків), пов’язане з отриманням та перерозподілом фінансових коштів у формі депозитів, крім тих, які передбачені для страхування та пенсійного забезпечення, послуги, пов’язані з відправленням та сплатою грошових переказів та діяльність поштових систем в ощадних касах.

Професія: «Касир торговельного залу»
econom_kasyr_zalu

Освітньо-кваліфікаційний рівень: кваліфікований робітник

Кваліфікація: третя категорія

Термін навчання:

 • на основі ПЗСО – 1 рік;
 • на основі БЗСО – 2 роки і 10 міс.

Сфера професійного використання випускника:

 • роздрібна торгівля у спеціалізованих магазинах;
 • оптова торгівля у неспеціалізованих магазинах.

 

econom_zdob_00002

 

econom_zdob_00003 econom_zdob_00004

Студенти Волинського коледжу НУХТ взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Інноваційний підхід та перспективи розвитку діяльності суб’єктів підприємництва в регіонах (область, район, місто, галузь)» серед учнів вищих професійних училищ та студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації.

Конференція відбулася на базі Львівського вищого професійного училища ресторанного сервісу та туризму.

Наші студенти підготували ґрунтовні наукові доповіді. Так, Іван Зінько, студент відділення економіки і підприємництва, доповідав на тему «Інвестиційна привабливість аграрного сектору Волинської області», в якій було вперше репрезентовано бізнес-ідею щодо будівництва заводу з переробки картоплі та виготовлення картопляних пластівців, аналогів якого немає на території України. Цікавою та змістовною була доповідь Валентини Даценко на тему «Електронна комерція: за і проти», яка викликала жваве обговорення та цікавість з боку всіх учасників конференції.

Результатом роботи конференції стало нагородження команди Волинського коледжу НУХТ дипломами, сертифікатами та Подяками Міністерства освіти і науки України.

econom_zdob_00005

На базі Волинського коледжу НУХТ відбулась міжрегіональна студентська науково-практична конференція «Інвестиційно-інноваційний розвиток підприємств харчової промисловості». Метою конференції була презентація та обговорення наукових проектів та практичних досягнень студентів, сприяння творчої діяльності майбутніх фахівців, аспірантів та викладачів.

День туризму

econom_pozaur_00001 econom_pozaur_00002

Конкурс «Кращий за спеціальністю»

econom_pozaur_00003 econom_pozaur_00004

День працівника харчової промисловості у ВоК НУХТ

econom_pozaur_00005 econom_pozaur_00006 econom_pozaur_00007 econom_pozaur_00008

econom_pozaur_00009 econom_pozaur_00010

В рамках програми співробітництва між Національним університетом харчових технологій та Волинським коледжом студенти та учні Волинського коледжу відділення економіки та підприємництва разом з викладачами постійно здійснюють подорожі в місто Київ.

econom_pozaur_00011 econom_pozaur_00012


Налагодження студентського містка «Свалява – Луцьк: економіка, туризм та дозвілля»

В рамках програми співробітництва між структурними підрозділами навчального комплексу Національного університету харчових технологій та з метою налаштування студентського містка «Свалява – Луцьк: економіка, туризм та дозвілля» студенти відділення економіки і підприємництва відвідали Свалявський технічний коледж НУХТ.

Мальовниче й чарівне Закарпаття радо зустріло волинських студентів. На початку гостинно свої двері відчинив Свалявський технічний коледж НУХТ, де й відбулася перша зустріч студентів двох навчальних закладів.

Насичена програма зустрічей та різноманітних заходів тісно переплелася із екскурсійними маршрутами Закарпаття, лікувальними джерелами і санаторіями Сваляви. Особливі враження залишилися у молоді від рафтингу, який дав змогу відчути справжню силу та могутню красу гірської річки Тиса. Завдяки різноманітним маршрутам студенти глибше ознайомилися з національними традиціями краю та його колоритами, побачили живописну природу Карпатських гір.

econom_pozaur_00013 econom_pozaur_00014


Відділенню економіки та підприємництва є чим пишатися. Ступенева освіта, запроваджена у нашому закладі, дає змогу учням відділення отримати високий кваліфікований рівень робітника, а згодом – кваліфікацію молодшого спеціаліста, що відкриває дорогу до здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра. Студенти відділення економіки та підприємництва успішно продовжують своє навчання у Національному університеті харчових технологій, Луцькому національному технічному університеті, поповнили ряди успішних підприємств та компаній міста Луцька, області, інших регіонів нашої держави.


Уже традицією стало проведення у банківських установах нашого міста виробничого навчання учнів, які опановують професію «Касир (в банку)».

Такі заняття є важливим етапом підготовки фахівців до майбутньої професії та набуття досвіду самостійної роботи. Цьому сприяють умови, максимально наближені до майбутньої професійної діяльності.

econom_pozaur_00018


У навчальному ресторані Волинського коледжу НУХТ відбуваються вечори-зустрічі між студентами різних курсів. Студенти відділення економіки та підприємництва організовують тематичні заходи, відзначають професійні свята.

Студенти відділення на прикладі навчального ресторану вивчали особливості ресторанної інфраструктури, створення сприятливого підприємницького середовища, дискутували з питання, як відкрити власну справу з найменшими ризиками. Адже малий і середній бізнес – це рушійна сила економічного потенціалу регіону, області.

Загалом таке дозвіллєве спілкування є основним способом реалізації неформальних комунікацій, формування професійно-особистісних рис у майбутніх підприємців та економістів.

econom_vyp_00001Сосницька Олена – керівник та співзасновник Приватного підприємства «Тріада-Груп», 1999-2002 рр. – навчання у ВПУ № 6, спеціальність «Комерційна діяльність», диплом з відзнакою; ЛНТУ, спеціальності «Маркетинг» (бакалавр), «Фінанси та кредит» (магістратура).

Після закінчення ВПУ № 6 та НТФ «Волинь» (2002 р.) пройшло чимало часу, але й до сьогодні випускники у своїй роботі користуються знаннями та порадами, які отримали на практичному досвіді у навчально-тренувальній фірмі.

У роботі мені дуже допоміг практичний досвід, який ми отримали на базі навчально-тренувальної фірми. Адже, поруч із вивченням теорії профілюючих предметів спеціальності, ми мали можливість невідкладно застосувати отримані знання на практиці. Відділи, з яких і складалась навчально-тренувальна фірма, – це окремі структурні одиниці, де ми вникали у суть та специфіку роботи загалом на підприємстві, отримуючи неоціненний досвід та адаптацію до майбутнього працевлаштування.

Описуючи доцільність та ефективність такого типу навчання, можу сказати, що саме завдяки цьому підходу навчальний заклад може готувати висококваліфікованих фахівців, адаптованих до сучасних бізнесових реалій. Пройшовши шлях від менеджера до керівника та співзасновника підприємства, я можу стверджувати це напевно. У своїй роботі я й досі користуюсь навиками та досвідом, який здобула у стінах навчального закладу. Так, у відділі «Бухгалтерія» – знайомство із бухгалтерськими проводками, складання звітності підприємства, що дало змогу не лише розуміти, але й правильно координувати роботу на власному підприємстві. Відділи «Купівлі», «Продажу та реклами» додали впевненості під час укладання моїх перших договорів та підготовки до тепер уже не перших виставок та презентацій. Робота у відділах «Секретаріат» та «Зовнішньоекономічні зв’язки» додала впевненості у діловому листуванні не лише із українськими, але й і з іноземними колегами та діловими партнерами.

Не можу не згадати про самовідданість, досвідченість, талановитий та інноваційний підхід наших педагогів щодо організації практичних навчань студентів у навчально-тренувальному центрі. Філіна Антоніна Олексіївна – талановитий педагог-практик, яка вдосконалюючи викладення теоретичного матеріалу з бухгалтерського обліку та товарознавства, так досконало адаптувала його у практичному застосуванні для нас, тоді ще починаючих касирів, бухгалтерів та товарознавців, у відділі «Бухгалтерія» НТФ «Волинь». Знайомство із бухгалтерськими документами, заповнення бланків та шаблонів бухгалтерської та податкової звітності – це далеко не повний перелік навичок, які ми здобули та засвоїли завдяки досконалій та самовідданій роботі такого викладача-інструктора.

Білоконь Оксана Володимирівна – викладач-інструктор, на практиці допомогла нам розробити рекламні проспекти, скласти рекламний бюджет та написати PR-статтю про підприємство, розробити та підготувати презентацію продукту та послуги. Незабутні враження та неоціненний досвід участі та підготовці до виставок-продажів і дотепер лишаються інструкцію для застосування у повсякденній роботі багатьох наших випускників.

Завдяки такому керівництву та патронату наших викладачів-інструкторів і я, і багато моїх одногрупників змогли працевлаштуватися та заснувати власну справу.


econom_vyp_00002Левчук Олександр, 2003- 2005 рр. – навчання у ВПУ № 6, спеціальність «Комерційна діяльність», диплом з відзнакою; 2006-2007рр. – ЛНТУ, спеціальність «Економіка підприємства».

Працюю на ТзОВ «Волинь-текстиль-контакт», де проходив виробничу практику під час навчання у ВПУ № 6.

Дякую за професійних викладачів НТФ «Волинь», зокрема Білоконь О.Л., Філіній А.О., Алексєєвій О.С., які надали мені неоціненні знання та цікаву роботу.


econom_vyp_00003Большая Наталія, 2003 – 2006 рр. – навчання у ВПУ № 6, спеціальність «Комерційна діяльність», диплом з відзнакою; 2006-2009 рр. – МАУП; економіст
Місце роботи:
2010-2014 рр. – ТОВ “Марк медіа” (менеджер з реклами, керівник відділу реклами)
2015 р. – РІА “Твій вибір”, журнал Твій стиль.


econom_vyp_00004Попович Валентина, 2003 – 2006 рр. – навчання у ВПУ № 6, спеціальність «Комерційна діяльність», диплом з відзнакою.

У роботі мені дуже допоміг практичний досвід, який отримала на базі навчально-тренувальної фірми. Вивчаючи теорію профілюючих предметів спеціальності, студенти застосовували отримані знання на практиці. Відділи, з яких і складалась навчально-тренувальна фірма, – це окремі структурні одиниці, в яких можна було побачити суть та специфіку роботи підприємства.

Аналізуючи доцільність та ефективність такого типу навчання можу сказати наступне: «Саме завдяки такому підходу навчальний заклад може готувати висококваліфікованих фахівців, адаптованих до сучасних бізнесових реалій. У своїй роботі користуюсь навиками та досвідом, який я здобула навчаючись на базі НТФ».

Також хочу відмітити досвідченість, талановитий та інноваційний підхід наших педагогів щодо організації практичних навчань студентів у навчально-тренувальному центрі.

Зокрема, Філіна Антоніна Олексіївна – викладач-практик, яка, вдосконалюючи викладення теоретичного матеріалу, так досконало адаптувала його у практичному застосуванні для нас, тоді ще початківців-комерсантів, у відділі «Бухгалтерія» НТФ «Волинь». Знайомство із бухгалтерськими документами, заповнення первинної документації, бухгалтерської та податкової звітності – це далеко не повний перелік навичок, які ми здобули та засвоїли, завдяки досконалій та самовідданій роботі викладача.

Білоконь Оксана Володимирівна – викладач, яка на практиці навчала розробити рекламні проспекти, розробити та підготувати презентацію продукту та послуги. Незабутні враження та неоціненний досвід участі та підготовці до виставок-ярмарок і дотепер лишаються інструкцію для застосування у повсякденній роботі багатьох наших випускників.

За час існування навчально-тренувального центру було підготовлено висококваліфікованих спеціалістів у багатьох галузях, які здатні вирішувати щоденні завдання та проблеми сучасного бізнесу. Саме така тактика та стратегія підготовки фахівців з досконалим поєднанням теорії та практики навчання студентів є конкурентною перевагою навчального закладу з-поміж багатьох інших навчальних закладів.


econom_vyp_00005Ліснічук Юрій, 2007-2009 рр. – навчання у ВТ НУХТ, спеціальність «Комерційна діяльність», диплом з відзнакою; 2009-20012 рр. – навчання у ЛНТУ, заочна форма, спеціальність «Товарознавство та митна справа».

До березня 2015 року – ТОВ «Нова Пошта», керівник терміналу;

Березень 2015 року – відкриття власної справи у сфері транспортних послуг.

Під час навчання у ВТ НУХТ був старостою групи, брав активну участь у житті коледжу, був учасником Всеукраїнського конкурсу навчально-тренувальних фірм у м.Києві. Здобуті під час навчання знання відразу почав використовувати у трудовій діяльності, що разом з активною життєвою позицією дозволило обійняти керівну посаду в логістичній компанії, яка активно розвивалася. Під час роботи в ТОВ «Нова Пошта» за моєю участю розширювалася мережа відділень, об’єми перевезень збільшились у кілька десятків разів.

Будучи молодим та амбітним, маючи навики та знання, а також власні автомобілі, на початку 2015 року вирішив відкрити власну справу у сфері транспортних послуг.

Волинський коледж НУХТ