Волинський коледж Національного університету харчових технологій

Відділення “Швейного виробництва”

Загальна характеристикаПрофесіїЗдобутки студентівПозаурочні заходиНаші випускники

На відділенні “Швейного виробництва” забезпечується підготовка кваліфікованих робітників за інтегрованою професією «Кравець; Вишивальник» та організовано професійне навчання безробітних.

Для підготовки фахівців за вказаними професіями є необхідна навчально-матеріальна база:

кабінети теоретичної підготовки:
– технології виготовлення одягу
– обладнання та Конструювання одягу
– живопису

виробничі майстерні:
– дві ручної та машинної вишивки
– дві швейні.

Майстерні оснащені сучасним швейним обладнанням, що в повному обсязі дозволяє виконувати навчальний план та програму виробничого навчання.

Навчально-виробничий процес на відділенні забезпечують творчі, висококваліфіковані фахівці. Серед них два викладачі вищої категорії, старший викладач, чотири майстри виробничого навчання з великим виробничим досвідом.

На уроках виробничого навчання учні поряд з навчальними вправами виготовляють корисну продукцію. Зокрема це спеціальний одяг на замовлення підприємств, пошиття індивідуальних виробів за замовленнями мешканців.

Цікава програма підготовки вишивальників. Учні за рахунок регіонального компоненту навчального плану поглиблено вивчають традиційні регіональні вишивки і втілюють їх у виробах: сорочках, білизні столового асортименту, дитячих виробах тощо.

Виробничу практику учні відпрацьовують на підприємствах міста та області, переважно на підприємствах де будуть працевлаштовані.

Організовано навчання безробітних. За угодами з обласним центром зайнятості здійснюється навчання, перепідготовка та підвищення кваліфікації за професіями «кравець», «швачка». Культивується модульне навчання, що значно скорочує термін підготовки і відповідно мало затратне.

shv_viddil_zag00005
2013 рік – завідувач кабінету «Технології виготовлення одягу» Яковлюк Надія Адамівна нагороджена Грамотою управління освіти і науки за позитивну роботу зі створення належного комплексно-методичного забезпечення відповідно до вимог ДС ПТО з професії «Кравець» (наказ №39 від 25.12.13.).

shv_viddil_zag00006
2015 рік – Кітлер Людмила Андріївна, завідувач навчальної майстерні з ручної та машинної вишивки нагороджена Грамотою управління освіти і науки за ефективне впровадження регіонального компоненту у навчально-виробничий процес (наказ №586 від 26.02.15.)


2014 рік – Кондратюк Нелі Володимирівні, майстру виробничого навчання швейного виробництва оголошено Подяку ректора НУХТу за вагомий особистий внесок в організацію професійно-практичної підготовки фахівців та виробничу діяльність (наказ №430-к від 19.08.14.).

Код професії:

 • 7433 кравець
 • 8263 вишивальник

Кваліфікація:

 • кравець (другого) третього розряду
 • вишивальник (першого, другого) третього розряду

Освітньо – кваліфікаційний рівень: кваліфікований робітник

Термін навчання: 2 роки 10 місяців на основі базової загальної середньої освіти

Кравець – це провідна професія у виробництві одягу. Фахівці цієї спеціальності – люди творчі, відповідальні, естетично розвинені. Професія кравця швейного виробництва дає великі можливості для розвитку різних здібностей: нахил до малювання розвивається в процесі вивчення моделювання одягу, нахил до техніки – під час вивчення швейних машин, обладнання для волого-теплової обробки виробів.

Обираючи цю професію, треба бути охайною, мати добрий художній смак, чітку координацію рухів, добрий зір та окомір, що дасть змогу досягти високої професійної майстерності, навчитись шити одяг, сукні, блузи, спідниці, брюки, жакети та інше.


 

Вишивальник – професія, яка і сьогодні виявляється сучасною, необхідною, такою, що допомагає жити, утверджувати красу. Разом з тим, вона дає можливість працювати за індивідуальною формою організації праці та збувати свої вироби самому або через торгову мережу чи посередницькі організації.

Щоб стати вишивальницею, потрібно мати хороший зір, високі показники стійкості концентрації і розподілення уваги, художній смак, бути старанною, самостійною, творчо ставитися до праці

Сфера професійного використання випускника:

 • виробництво виробів з текстилю (постільного, кухонного асортименту), виробництво швейних виробів на замовлення населення нескладної технологічної обробки; виробництво робочого одягу; виробництво верхнього одягу спеціалізованими підприємствами за індивідуальними замовленнями населення; виробництво спіднього одягу спеціалізованими підприємствами за індивідуальними замовленнями населення;
 • виробництво текстильних виробів, не віднесених до інших угрупувань, народні художні ремесла;
 • виготовлення та оздоблювання ручною та машинною вишивкою будь-яких виробів із асортименту легкого жіночого, дитячого одягу, постільної столової білизни.

Дані вироби можна реалізувати в спеціалізованих магазинах або через мережу Інтернет.

Випускники отримують документи державного зразка:
– диплом кваліфікованого робітника
– атестат про повну загальну середню освіту

За бажанням для випускників відкритті двері у ВУЗах із спеціальності модельєр-конструктор, дизайнер, технолог з пошиття одягу.

shv_viddil_stud00001
2015 рік – учениця Коляда Юлія зайняла третє місце в олімпіаді з предметів професійно-теоретичної підготовки з професії «Кравець»
shv_viddil_stud00002
2014 рік – учениця Мейш Катерина нагороджена Дипломом ІІ ступеня за зайняте ІІ місце в олімпіаді з предметів професійно-теоретичної підготовки з професії «Кравець» (наказ №161 від 27.03.14.)

В позааудиторний час учні мають можливість поглиблювати свої знання та навички в гуртках художньої та технічної творчості

 • беруть участь в загальноміських заходах
 • у відкритому захисті творчих робіт
 • а також активні учасники щорічного кулінарного фестивалю

Наша гордість – випускники. Ми завжди раді їхнім успіхам і досягненням.

 • Лукашук Тетяна – з дипломом «кравця четвертого розряду» продовжила навчання в Київському інституті легкої промисловості, який успішно закінчила і, повернувшись на базове підприємство працювала начальником цеху ВАТ ЛВТШП «Волинь», в даний час відкрила приватну справу в галузі швейного виробництва.
 • Данилишина Наталія – успішно працювала майстром ПП «Тигрес», в даний час є начальником цеху. Із задоволенням приймає наших учнів-практикантів, передаючи свій багатий досвід.
Волинський коледж НУХТ