Стрімкий прорив за важливими напрямками технологічного розвитку перш за все у сфері електроніки, кібернетики та інформатики слугував потужним поштовхом до інтенсивного нарощення процесів інформатизації всіх сфер життя суспільства. Перехід від індустріальної епохи до інформаційного суспільства, а також зміни в підходах до оцінки ролі інформації в політичному й економічному житті країни були передумовою для виходу інформаційно-комунікаційних технологій на якісно новий рівень, який дозволяє без значних капітальних витрат вирішувати складні економічні та інші завдання не лише на державному рівні, але й на рівні окремих підприємств. Тому циклова комісія інформаційних технологій здійснює підготовку фахівців для ІТ-галузі з двох напрямків:
- комп’ютерна інженерія
- програмна інженерія
Підготовка здійснюється за спеціальностями:
- 121 Інженерія програмного забезпечення
- 123 Комп’ютерна інженерія
Викладачі циклової випускової комісії працюють над методичною проблемою «Сприяння професійній реалізації майбутніх фахівців шляхом застосування новітніх інформаційно-комунікаційних технологій та методик при викладанні навчальних дисциплін» з 2017 року.
комісія працює над реалізацією принципів гуманізації освіти, методологічної переорієнтації процесу навчання з інформативної форми на розвиток особистості педагога, індивідуально диференційованого і особистісно-орієнтованого підходу до навчання, підвищення якості та об’єктивності оцінювання навчальних досягнень кожного студента. Викладачі беруть участь в підготовці та проведенні Дня науки, тематичного тижня комісії, наукових конференціях, нарадах, семінарах та обласних методичних засіданнях.
Студент групи №1 Андрій Білоус здобув перемогу у чемпіонаті з комп’ютерних ігор «Gladiators tournament», який проходив в листопаді 2014 року Москві у кіберклубі «Cyber Stadium»
Випускник 2015 року спеціальності «Обслуговування комп’ютерних систем та мереж» Олександр Шумчук виборов друге командне місце Міжнародному чемпіонаті «World of Tanks» із комп’ютерних ігор, який проходив в Китаї в жовтні 2014 року.
Студент четвертого курсу групи №53 Юрій Куліш став лауреатом конкурсу «Кращий студент Волині – 2015» у номінації «Студент-програміст».









Дисципліна передбачає вивчення основних понять, що стосуються розробки алгоритмів та програмування. Вивчається мова програмування С++.
Розглядаються основні положення об’єктно-орієнтованої парадигми програмування. Розробка проводиться із використанням Visual С++ та стандартної бібліотеки STL.
Вивчаються технології розробки та архітектура клієнт-серверних додатків. В процесі вивчення курсу студенти знайомляться з технологіями HTML, CSS, JavaScript, PHP, системами управління контентом.
Дисципліна передбачає вивчення основних принципів проектування та реалізації комп’ютерних мереж IPv4 та IPv6. Розглядаються основні мережеві технології, протоколи, алгоритми маршрутизації. Вивчаються особливості функціонування апаратного забезпечення комп’ютерних мереж.
Розглядаються базові структури даних: стеки, списки, черги, графи, дерева. Вивчаються основні обчислювальні алгоритми та проводиться їх аналіз.
Вивчаються основи операційних систем. Розглядаються питання багатозадачності, диспетчеризації процесів, організація віртуальної пам’яті. Дисципліна передбачає ґрунтовне опанування ОС Unix.
Вивчається архітектура візуального додатку Windows. Основні інструменти інтегрованого середовища розробки (IDE) Borland C++ Builder.
Дисципліна передбачає вивчення основних понять теорії та проектування реляційних баз даних. Під час проходження курсу студенти опановують мову запитів SQL та роботу з системою керування базами даних MySQL.
Вивчаються архітектура та функціональні можливості сучасних систем керування базами даних. Поряд із поширеними реляційними СКБД, розглядаються особливості нереляційного підходу до управління та зберігання інформації.
Розглядаються питання функціональних компонентів та властивостей людино-машинного інтерфейсу, обґрунтування проектних рішень.
Дисципліна передбачає вивчення сучасних архітектур комп’ютерів, організації пам’яті, системних пристроїв та пристроїв вводу-виводу.
Вивчаються основні поняття мереж та телекомунікацій, керування мережами та розподілені обчислення.
Вивчаються інженерні основи програмного забезпечення, технології розробки програмного забезпечення, документуання програмних продуктів.
Вивчаються шаблони проектування програмного забезпечення, моделі та планування конструювання, інтеграція програмного забезпечення.
Дисципліна передбачає вивчення специфікації та документування вимог до програмного забезпечення, процесів управління якістю програмного забезпечення.