Народні скарби

,

12 грудня студенти групи № 19 та групи № 68 разом із своїми кураторами вивчали цілий пласт історії та культури нашого народу, зокрема волинян.

Спочатку студенти відвідали музей археології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, де ознайомились з 21 тематичною експозицією, які присвячені археології Волині різних періодів, починаючи від кам’яного віку і до нового часу. Археологічні матеріали допомагають з’ясувати чимало питань давньої історії та матеріальної культури Волині. Адже відомо, що пам’ятки археології є цінним історичним джерелом.

Цього ж дня коледжівська молодь побувала і в музеї етнографії Волині та Полісся, де представлені чудові вироби з дерева, кераміки, плетіння. Дівчат-студенток особливо порадував народний одяг, різноманіття декоративних тканин, техніка яких у деяких поліських селах збереглась й дотепер. Український народний одяг не обмежувався функціональним призначенням, а завжди відображав духовність та світоглядні уявлення українців. Кожен орнаментальний мотив чи елемент – це як своєрідний оберег, захист. Майстрині закладали у знаки свій магічний зміст, втілювали власну ідею.

Цей захід мав на меті залучити молодь до вивчення матеріальної та культурної спадщини і прекрасно, що у нас на Волині є музеї, які є відкриттям для всіх, хто цікавиться історією та культурною спадщиною свого народу.