Моя Країна Гідності. Волинь

Рівно п’ять років тому почалася Революція Гідності, яка назавжди змінила хід історії нашої держави. Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України П. Порошенка від 13 листопада 2014 р. У цей день українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Волинський коледж НУХТ теж долучився до відзначення цієї дати. Кандидат історичних наук, викладач історії Сірук Н.М. провела виховну годину на тему «Моя Країна Гідності. Волинь» для студентів І та ІІ курсів (39 та 4 групи).
Викладач зазначила, що однією з рушійних сил на Майдані була молодь і студентство, які за кілька місяців Майдану подорослішали на кілька років. Студентство, яке було мотором протестних акцій, змусило змінюватися усе суспільство. Саме молодь розбудила країну, саме вона стала каталізатором Майдану. І саме на ній лежить найбільша відповідальність за майбутнє країни. Сірук Н.М. процитувала одного з учасників тих подій: «Революція Гідності, без сумніву, змінили країну. Але вона змінила і кожного з нас. Ми навчилися брати на себе бодай маленьку, але відповідальність, навчилися бути небайдужими, неегоїстичними, чим, чесно кажучи, раніше трохи грішили».
Викладач відзначила, що під час протистоянь на Майдані були і перші загиблі – С. Нігоян та М. Жизневський. За громадянську мужність, патріотизм, відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу відзнаками було нагороджено 99 активістів, серед яких є і наші Волиняни. Назавжди золотими літерами в історію Волині вписані імена Героїв України Віктора Хом’яка, Сергія Байдовського, Едуарда Гриневича, Василя Мойсея, Івана Тарасюка, Юрія Сидорчука, Олександра Бадери та десятки імен Героїв, які загинули в зоні АТО на Сході України.
Шанс на зміни дістався дорогою ціною, ціною людських жертв, ціною втрати частини території. Тому основною метою проведення цієї виховної години є вшанування патріотизму і мужності громадян, молодих людей, які в кінці 2013 – на початку 2014 р.р. постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, збереження та донесення об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття. Ці події – нагадування всім українцям, особливо молоді, про те, якою ціною здобуто свободу та незалежність нашої держави.