Волинський коледж Національного університету харчових технологій

Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика

Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика – конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Організатори: Міністерство освіти і науки України, Ліга українських меценатів за підтримки Міністерства культури і туризму України. За традицією, конкурс щороку стартує 9 листопада, в День української писемності та мови.

Конкурс проходить у 4 етапи за олімпійською системою: шкільний, районний, обласний та загальноукраїнський. Переможці конкурсу, крім цінних подарунків, отримують грошову винагороду.

Перший Міжнародний конкурс знавців української мови відбувся 2000 року. За ухвалою Ліги українських меценатів, конкурсу надано ім’я Петра Яцика, а його дочка Надія стала почесним головою конкурсу.

Певні особливості мав VII конкурс (відкрився 9 листопада 2006 року в Чернігові). Вперше мовний марафон проходив без участі Освітньої фундації Петра Яцика (Торонто), якою керує Надія Яцик.

На виконання Указу Президента України від 9 листопада 2007 року №1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика», відповідно до Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13. 03. 2008 р. № 168, згідно з листом Міністерства освіти і науки України від 24 жовтня 2017 року №1/9-564, та наказу управління освіти науки та молоді від 17.11.17р. №666 та з метою піднесення престижу української мови, виховання у молодого покоління українців поваги до рідної мови 27.11 2017р у коледжі на відділенні загальноосвітньої підготовки був проведений мовний конкурс.

Журі конкурсу підбило підсумки та визначило переможців.

І курс за ОКР «молодший спеціаліст»

1 місце Магдюк Аліна Вікторівна(група № 35),

2 місце Рудчик Аліна Володимирівна (група № 36)

3 місце Андрійчук Світлана Сергіївна (група № 55)

 

ІІ курс:

1 місце Лісайчук Наталія Денисівна(група № 44)

2 місце Ксендзик Софія Андріївна (група № 44),

3 місце Люшко Катерина Андріївна (група № 56).

 

І курс за ОКР «кваліфікований робітник»

1 місце Мігдаль Надія Миколаївна (група № 7)

2 місце Трохимович Давид Віталійович (група № 5),

3 місце Новопольцева Лілія Дмитрівна (група № 7).

ІІ курс:

1 місце Литвиненко Наталія Миколаївна (група № 9),

2 місце Войтюк Анастасія Андріївна (група № 14)

3 місце Сорочук Дмитро Сергійович (група № 6).

Переможці І етапу конкурсу візьмуть  участь у ІІ (обласному) етапі, який відбудеться у м. Ковелі. Бажаємо успіхів і перемог!

Волинський коледж НУХТ