Волинський коледж Національного університету харчових технологій

Марафон Активних Громадян

Студент Волинського коледжу НУХТ Андрій Мошковський взяв участь у Всеукраїнському Марафоні Активних Громадян в рамках однойменної програми Британської Ради в Україні «Активні Громадяни» (Active Citizens), який пройшов у 30 містах України.

Четверо активістів з Луцька їздили навчати жителів міст Слов’янська та Краматорська написанню проектних заявок, ведення безконфліктного діалогу та роботі в команді над проектами соціальної дії. Мета марафону: дати поштовх новій хвилі таких проектів та активізувати діалог між різними регіонами України.

«Під час триденної поїздки ми повністю зруйнували усі стереотипи, які у нас були, коли ми тільки виїжджали з Луцька. Я радий, що молодь Краматорська мегаактивна і їхні настрої проукраїнські. Це в повній мірі зруйнувало всі стереотипи у моїй голові. Під час нашого перебування у Краматорську, у вільний від тренінгів час, наша команда знімала соціальний експеримент (який також знімався і в Луцьку). Його мета – вияснити, скільки людей зверне увагу на людину, якій стало зле. Незважаючи на епідемію грипу у Краматорську, люди підходили, пропонували допомогу, намагались викликати швидку допомогу, бігали в магазин по воду і в аптеки за ліками. Одним словом, стереотип про байдужість зруйнований остаточно. В цьому я переконався на власному досвіді. Хочеться подякувати усім, хто організував цей марафон. Дуже добре, що Британська Рада запускає такі програми для громадян України різної вікової категорії і цим дає поштовх для самих учасників, руйнує стереотипи та об’єднує нас», – розповідає Андрій Мошковський.

Волинський коледж НУХТ