Волинський коледж Національного університету харчових технологій

Лекція до Дня Соборності України

Відповідно до Указу Президента України №871/2014 «Про День Соборності України» 22 січня український народ відзначає свято День Соборності України. Саме в цей день відбулось проголошення в 1919 році Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Для кожного українця це особливе свято, яке символізує не тільки об’єднання територій, що належали українському народу, але і єдність, цілісність і недоторканість її кордонів, а також духовне об’єднання українського народу.

У доступній формі з використанням відеоматеріалів працівник центру національно-патріотичного виховання Максим Каширець ознайомив студентів з історичними подіями, які передували Дню Соборності України.

3 січня 1919 року в м. Станіслав (Івано-Франківськ) Національна Рада Західної Української Народної Республіки урочисто проголосила воз’єднання Західної Української Народної республіки з Придніпровською народною республікою – в єдину, суверенну Народну Республіку. Цей універсал підписали представник Директорії УНР Володимир Винниченко, члени директорії Симон Петлюра, Федір Швець, Андрій Макаренко і Афанасій Андріївський, керуючий справами Директорії Іван Красковський. Це означало, що Україна має свою єдину вільну, суверенну, правову країну. Цю ідею впродовж століть намагалися втілити в життя такі відомі історичні постаті, як Ярослав Мудрий, Данило Галицький, Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Петро Дорошенко, Іван Мазепа.

Саме через два дні після проголошення Акта Воз’єднання 24 січня 2019 року Рада Народних Міністрів УНР прийняла закон про встановлення щорічного святкування 22 січня Дня Незалежності України, на честь річниці проголошення незалежності УНР.

Захід проходив у формі діалогу, невимушеного спілкування, стосовно історичних подій і постатей, які доклали багато зусиль для створення суверенної незалежної Української держави.

Сьогодні кожен українець має зрозуміти, що ціною мільйонів людських життів побудовано суверенну незалежну державу, яку ми маємо зберегти для майбутніх поколінь.

Заступник директора з НВР О. Межова

Волинський коледж НУХТ