Волинський коледж Національного університету харчових технологій

IQ чи EQ: що важливіше для щастя?

21 вересня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся урок-дискусія, диспут, полеміка за участю студентів групи № 37 і керівника групи Лала М.В. про «IQ чи EQ: що важливіше для щастя?». Кандидат філософських наук, доцент, поетеса, гештальт-консультант Антоніна Євтодюк розповіла студентам як допомогти українцям бути щасливими тут і тепер, як розвинути навички емоційного інтелекту, як використати потенціал IQ та EQ задля успіху й щастя.

Випускники Оксфордського та Гарвардського університетів стверджують, що IQ – це те, що допоможе знайти роботу, а EQ – те, що допоможе стати успішними й щасливими.

EQ, термін, який в науковому обігу з’явився з 1990 року, є формою соціального інтелекту, яка включає здатність відслідковувати свої власні почуття та емоції, а також почуття та емоції інших людей; розпізнавати їх та застосовувати цю інформацію для керування власним мисленням та діями.

Студенти брали активну участь в дискусії, презентували свої ідеї, відстоювали свою думку (Гемерлінг В., Косинський М., Рожнюк М.).

Важливим був діалог про повсякденне щастя та успіх й емоційну спритність, – саме вона дає змогу оптимально реагувати на щоденні ситуації. Негативні почуття, які домінують у життєвому сценарії людини, заважають насолоджуватися життям, спонукають до токсичної та віктимної поведінки, тому, важливо навчитися їх стримувати за допомогою EQ.

Студенти відмітили, що ця лекція стала певною системою знань, адже успіх кожного залежить від вмілого використання отриманої інформацію для реалізації своїх цілей.

Волинський коледж НУХТ