Волинський коледж Національного університету харчових технологій

Екскурсія до Художнього музею

21 березня студенти 30 групи спеціальності «Готельно – ресторанна справа» разом з викладачем Ганною Каращук побували у Художньому музеї нашого міста, який знаходиться в колишньому Будинку повітової канцелярії і шляхетських судів, збудованому 1789 року на руїнах княжого палацу Луцького замку. Започаткована у XVI ст. родиною магнатів Радзивілів й поповнена науковими співробітниками Волинського краєзнавчого музею впродовж ІІ половини XX – початку XXI ст., колекція Художнього музею нині є однією із кращих та найцікавіших мистецьких збірок в Україні.

Цей похід став приємною несподіванкою, адже студенти вже неодноразово відвідували цей музей. Здивували їх зали з гарним інтер’єром і чудовими картинами, окремі з яких є єдиним екземпляром на всю Україну. Таким унікальним є портрет принца Йоганна, намальований на початку 16 ст. нині модним у Європі художником Лукасом Кранахом Старшим. Цей шедевр виявили працівники Волинської митниці у багажі контрабандиста, потім запросили для проведення експертизи мистецтвознавців, серед яких була і екскурсовод художнього музею Тамара Левицька, а згодом передала картину до експозиції музею. В галереї історичних постатей – князь Костянтин Острозький, Адам Кисіль, Станіслав Жулкевський, Михайло Вишневецький, нащадок легендарного Байди (Дмитра Вишневецького), вождя запорожців. Ядро колекції – портрети князів Радзивілів, людей високої культури, європейської освіченості. Усі вони уособлювали свій час. Запам’яталися малюнки старого Луцька 19 та 20 століть Наполеона Орди.  Ще цікавіше було оглядати експозицію під живу музику фортепіано.

Студенти коледжу мали змогу ознайомитися не лише з класичними картинами епохи ренесансу та бароко, але й з мистецькими скарбами Олицького замку, які нині прикрашають експозицію. Екскурсовод Тетяна Левицька розповіла цікаві історії з життя впливового роду Волині – князів Радзивилів.

 Як виявилось, дивовижне поруч і воно доступне всім!

Волинський коледж НУХТ