Волинський коледж Національного університету харчових технологій

Ars longa (мистецтво вічне)

Нещодавно студенти групи № 39 в черговий раз долучилися до прекрасного – відвідали Художній музей, який знаходиться в історичному центрі Луцька на території визначної пам’ятки фортифікаційного мистецтва XIV століття – замку Любарта.

Музей має багату колекцію художніх полотен. Найбільш цінну частину збірку становить колекція князів Радзивілів з Олицького замку, яка була започаткована у XVI  столітті. Колекція постійно поповнюється й нині є однією з кращих та найцікавіших мистецьких збірок в Україні.

Завідувач музею Зоя Навроцька, яка є закоханою у свою професію людиною, провела для студентів цікаву екскурсію. В ході екскурсії молодь ознайомилася з відомими зібраннями західноєвропейського мистецтва XVII-XX століття. Окрасу і славу колекції Художнього музею складає єдиний в Україні твір видатного художника Хусепе де Рібери – картина «Святий Ієронім» (1644 рік). Зоя Навроцька звернула увагу студентів на контрасти, якими вражає це полотно, розповіла молоді, як негарне можна зображати красиво.

Чимало студенти дізналися про основні мистецькі жанри і стилі, художню стилістику і своєрідність деяких живописних шкіл. Група відвідала всі експозиції музею і, перебуваючи під сильними враженнями від мистецтва, подякувала працівникам музею за змістовну і пізнавальну екскурсію.

Волинський коледж НУХТ