Волинський коледж Національного університету харчових технологій

Андріївські вечорниці 2019

Наш рідний край славиться традиційними святами та обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові, доброти до української спадщини повертається до традицій свого народу. Узимку, коли завершувалися роботи частішали дівочі та парубочі гуляння. Особливо полюбилися Андріївські вечорниці.

В п’ятницю, 13-го грудня, в актовій залі коледжу, відбулися «Андріївські вечорниці». Студенти групи Т-11 спробували відтворити традиції та звичаї наших предків, створити атмосферу українських народних вечорниць.

За традицією головними заняттями святкового вечора були веселі гуляння із жартами і різноманітними витівками. Неабияке значення на Андріївських вечорницях відіграють гадання, адже дівчата й парубки мріють дізнатися про майбутню долю. Гадання відбуваються і серед дівчат, і після вечері, коли парубки спостерігають за процесами гадання.
Кульмінацією свята стало кусання калити – круглого коржа, який символізує сонце.

В залі панували гарний настрій та неповторна атмосфера. Яскраве дійство відкрило перед учасниками та гостями дотепність, мудрість, гумор та щедрість талановитого українського народу, красу його традицій і обрядів. Проте, варто пам’ятати, що до результатів Андріївських ворожінь треба ставитися з почуттям гумору, адже доля – це те, що створюємо ми самі.

Мельник О.В.

Волинський коледж НУХТ