Острозькі історії

2DTR5YDCS1k14 вересня студенти груп 22 та 24 відділення «Готельно-туристичного обслуговування» відкрили туристичний сезон подорожей мандрівкою до старовинного міста Острога.
До древнього міста, що на Рівненщині, який згадується у літописах близько 1100 року, історія була напрочуд прихильною. Упродовж кількох століть місто заслужено вважалося релігійною й інтелектуальною Меккою України.

В XVI столітті це був визначний культурний, економічний і політичний центр. Нині невеличке містечко тоді було четвертим за величиною містом в Україні. Володіли ним князі Острозькі. 1576 р. князь Острозький заснував тут академію, що стала першим вищим навчальним закладом в східній Європі. Студенти відвідали академію та її підземелля, попросили у духів древніх монахів допомоги у здачі сесії. Адже, за легендою ті, хто доторкнуться до стін підземелля, отримають хороші оцінки за іспити.

Острозький замок постав перед очима мандрівників у всій своїй величі та красі. Замок протягом XIV-XVI століть був родовим гніздом князів Острозьких – найбагатших магнатів Речі Посполитої тих часів і найбільшого свого розквіту досяг при Костянтині Острозькому. Протягом століть замок неодноразово перебудовувався і модернізувався. Станом на сьогодні ансамбль замку становлять Вежа мурована (XIV століття), Кругла башта (XVI століття), Богоявленський собор (XV-XVI століття), надбрамна дзвіниця (1905 р.) і фрагменти стін. Цікава розповідь екскурсовода (викладача фахових дисциплін ВТНУХТ Олена Конох) захопила вражаючими подробицями студентів-туристів. Неймовірна велич замку та Богоявленського собору залишили незабутні враження від їх відвідування.

Шлях мандрівників привів їх до першого відкритого в Україні Музею Бурштину, що був створений на підприємстві «Бурштин України». Бурштин – це «соснова сльоза», що причаїлись в землі більше ніж на 40 мільйонів років. В цьому камені наче на древньому фото можна побачити свідків епохи неоліту – різноманітних комах, фрагменти рослин та деревини, рештки прадавніх тварин.

Відвідування рівненського зоопарку залишило незабутні емоції у кожного студента. Цей зоопарк — один з наймолодших в Україні. Свою історію починає з 1982 року, єдиний в Україні, де можна побачити полярного вовка, якого привезли з Чехії.

Осінній теплий день подарував гарний сонячний настрій мандрівникам, як і відвідування туне́лю Коха́ння. Це – пам’ятка природи місцевого значення, розташована біля селища Клевань, що у Рівненському районі. Ботанічний феномен — зелений тунель у лісовому масиві, утворений заростями дерев, кущів, які сплелися між собою, та утворили дивовижний щільний тунель точної арочної форми. Тунель Кохання розташований на відрізку (близько 4-х кілометрів) залізничної колії. Є ряд повір’їв щодо тунелю та його властивостей. Дехто з молодят саджає тут квіти, які символізують їхні почуття.

Туристична подорож для студентів відділення «Готельно-туристичного обслуговування» стала не лише пізнавальною, а й практичним засвоєнням здобутих теоретичних знань. Викладачі відділення Катерина Осійчук, Тетяна Андрусь, Мар’яна Повар та Олена Конох не лише організували подорож, а й провели навчально-виробничі практичні заняття. Викладачі відділення та студенти запрошують усіх бажаючих долучатись до цікавих та пізнавальних подорожей. Отримання позитивних вражень гарантовано!